• baner

  PROTINUS

  Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy

  Realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze poprzez przygotowanie ekspertyz, raportów i opinii.
  Realizujemy wspólnie projekty służące diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii.
 • baner

  Profesjonalny Kurs Baristyczny

  Kurs ma charakter otwarty, w szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto chce nabyć bądź udoskonalić umiejętności we wskazanym poniżej zakresie.
 • baner

  KURS SZACHOWY

  Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
  Grupa od 8 do 16 osób.
 • baner

  Kurs florystyczny

  Cały kurs trwa 50 godzin
  10 godzin zajęć teoretycznych oraz 40godzin zajęć praktycznych

„Eko przedszkolak”- wycieczki do ośrodka edukacyjnego celem obserwacji przyrody, zwierząt i ekologicznej produkcji żywności

Dnia 13 i 25 maja 2022r.w ramach wyjazdów „Eko przedszkolak” 80 dzieci z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach zwiedziło Ziołowy Zakątek w Korycinach- unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny, skupiający bogatą kulturę i tradycję zielarską Podlasia. Uczestnicy podziwiali walory Podlaskiego Ogrodu Ziołowego słuchając gawędy o ziołach, właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia, sposobach zbierania, suszenia i przechowywania. Następnie dzieci  uczestniczyły w warsztatach ziołowych  i własnoręcznie wykonały mieszanki ziołowe- herbatki owocowo– ziołowe według autorskich przepisów ośrodka, które zabrały do domów na pamiątkę wizyty w Ziołowym Zakątku. Po obiedzie dzieci brały udział w zajęciach ruchowych i zabawach na świeżym powietrzu i odwiedziły zagrodę ze zwierzętami na terenie Podlaskiego Gospodarstwa Naturalnego, gdzie zobaczyły m.in.: konie, krowy, świnki, kozy, owce, bażanty, indyki, kaczki, gęsi, kury, pawie, króliki oraz świnki morskie.

 fot. 1  fot. 2  fot. 3  fot. 4  fot. 5  fot. 6  fot. 7  fot. 8  fot. 9  fot. 10