• baner

  PROTINUS

  Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy

  Realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze poprzez przygotowanie ekspertyz, raportów i opinii.
  Realizujemy wspólnie projekty służące diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii.
 • baner

  Profesjonalny Kurs Baristyczny

  Kurs ma charakter otwarty, w szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto chce nabyć bądź udoskonalić umiejętności we wskazanym poniżej zakresie.
 • baner

  KURS SZACHOWY

  Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
  Grupa od 8 do 16 osób.
 • baner

  Kurs florystyczny

  Cały kurs trwa 50 godzin
  10 godzin zajęć teoretycznych oraz 40godzin zajęć praktycznych

AKTUALNOŚCI

1    2    3    4    5    6   

 

Rodzinny Turniej Szachowy

 Protinus

16 czerwca 2014 r. koło szachowe zorganizowało niezwykły turniej, w którym grały drużyny rodzinne.

W skład drużyny wchodziło dziecko, które w tym roku uczęszczało na zajęcia szachowe do klubu "Kaktus" oraz rodzice, którzy odważnie zmierzyli się z tak młodymi 5, 6, 7 letnimi zawodnikami!.

Emocji było mnóstwo! Bardzo miła atmosfera, dużo wspaniałych nagród oraz fachowa pomoc i sędziowanie.

Sędziowali: Leszek Zega - prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Stoczek 45 oraz Mirosław Popławski (Protinus) - wieloletni doświadczony, niezastąpiony w pracy z dziećmi instruktor szachowy.

Sponsorem nagród był Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego rozwijania umiejętności szachowych!

Galeria ...

Opublikowano: 28.07.2014r.

„Zorientowani zawodowo”

 Protinus

W kwietniu 2014 roku PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku w ramach projektu Taca Kwalifikacji przeprowadził zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego „Zorientowani zawodowo” adresowane do 70 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Opublikowano: 30.04.2014r.

„Sztuka kompozycji”

 Protinus

W okresie od 14 lutego 2014 roku do 2 marca 2014 roku uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach uczestniczyły w specjalistycznym kursie florystycznym „Sztuka kompozycji” przeprowadzonym przez profesjonalistów z  Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku.

Galeria ...

Opublikowano: 17.03.2014r.

Zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego

 Protinus

W czerwcu 2014 roku PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku w ramach projektu Szkoła Kwalifikacji przeprowadził zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego adresowane do 26 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Opublikowano: 21.07.2014r.

Turniej piłki nożnej Deichmann Minimistrzostw do Mistrzostw Świata

 Protinus

W okresie kwiecień-czerwiec 2014 rozegrane zostały rozgrywki piłki nożnej Deichmann Minimistrzostw do Mistrzostw Świata. W turnieju tym wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły, kluby sportowe, społeczności lokalne oraz inne organizacje w kategorii wiekowej U-7,U-9,U-11. W tym roku Eliminacje Miejskie odbyły się we Wrocławiu, Wałbrzychu, Opolu, Częstochowie, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu, Gdyni, Gdańsku, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Radomiu, Łodzi, Mysłowicach, Tychach, Knurowie, Krakowie, Lublinie, Nowym Sączu, Rzeszowie i Tarnowie.

Wśród drużyn biorących udział w eliminacjach w Białymstoku uczestniczyła drużyna pod nazwą Chorwacji prowadzona przez trenera Andrzeja Kuleszę wspierana przez PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku.

Opublikowano: 16.06.2014r.

Turniej z okazji Dnia Niepodległości

 Turniej Szachowy

W listopadzie 2013 roku dziecięce grupy szachowe prowadzone przez instruktora szachowego Pana Mirosława Popławskiego z firmy PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku wzięły udział w zorganizowanym przez klub Kaktus Turnieju z okazji Dnia Niepodległości.

więcej ...

Opublikowano: 14.01.2014r.

Pozwolenie dla firmy Lakis Sp. z o.o.

 Protinus

W dniu 17 stycznia 2014 roku starosta sokólski na podstawie operatu wodnoprawnego na rolnicze wykorzystanie ścieków technologicznych współprzygotowanego przez firmę Protinus z Białegostoku udzielił Lakis Sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego przy ulicy Piaskowej 6 w Suchowoli pozwolenia wodnoprawnego na rolnicze wykorzystanie ścieków w zakresie nie objętym zwykłym korzystaniem z wód.

Opublikowano: 23.02.2014r.

Specjalistyczny kursu zawodowy z florystyki „Sztuka kompozycji”

W dniu 20.12.2013 została podpisana przez Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy umowa na realizację specjalistycznego kursu zawodowego z florystyki „Sztuka kompozycji”. Kurs zostanie zrealizowany w okresie od 01 styczeń 2014 do 31 maja 2014 w ramach projektu „Głowy pełne pomysłów - świadectwo kompletne w kwalifikacje” w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach.

Opublikowano: 22.12.2013r.

Badania podłoża gruntowego

We wrześniu i październiku 2013 roku przeprowadzono analizy badań podłoża gruntowego do wykorzystania ścieków do celów rolniczych na zlecenie firmy Lakis Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Suchowoli. Zakres analiz badań obejmował badania polowe oraz określenie możliwości wykorzystania ścieków do celów rolniczych.

Wyniki badań posłużą do określenia warunków geologicznych i hydrologicznych do rolniczego wykorzystania ścieków w gminie Suchowola powiat sokólski.

Opublikowano: 20.10.2013r.