• baner

  PROTINUS

  Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy

  Realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze poprzez przygotowanie ekspertyz, raportów i opinii.
  Realizujemy wspólnie projekty służące diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii.
 • baner

  Profesjonalny Kurs Baristyczny

  Kurs ma charakter otwarty, w szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto chce nabyć bądź udoskonalić umiejętności we wskazanym poniżej zakresie.
 • baner

  KURS SZACHOWY

  Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
  Grupa od 8 do 16 osób.
 • baner

  Kurs florystyczny

  Cały kurs trwa 50 godzin
  10 godzin zajęć teoretycznych oraz 40godzin zajęć praktycznych

Ośrodek malucha

W oparciu o wiedzę naukową i pedagogiczną rozwijane są umiejętności i  dzieci i młodzieży w zakresie rozwoju intelektualnego i ruchowego w formie zajęć i gier: szachowych, matematyczno – logicznych oraz sprawnościowych.

Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży

Tematyka warsztatów:
1.Ćwiczenia kreatywne integrujące grupę.
2.Ekologiczne zabawki, dekoracje i upominki wykonane z papieru, tworzyw sztucznych, korka- prezentacja gotowych prac, wykonanie, np.: misy z gazet, przybornika z butelek plastikowych, ludzików i zwierzątek z rolek po papierze toaletowym.
3.Prace kreatywne ze słoików: malowane lampiony, oplatane sznurkową makramą; wazony/pojemniki zdobione metodą decoupage, techniką postarzania, cieniowania i spękań.
4.Tworzenie dekoracji i przedmiotów użytkowych ze sklejki i drewna (np.: zakładka do książki/ podkładka pod kubek / tabliczki z hasłem optymistycznym, pozytywnym, motywującym. Zdobienie prac metodą decoupage, papierem ryżowym, serwetkami, farbami, złocenie, lakierowanie, dekorowanie sznurkiem, tasiemką, koralikami itp.
5.Odlewy gipsowe jako sposób na ciekawą dekorację lub upominek. Wykonanie odlewów kwiatów, aniołków, gwiazdek, serduszek, dekorów. Zdobienie i malowanie odlewów gipsowych.
6. Uprawa i suszenie ziół oraz ich wykorzystanie w twórczości plastycznej. Szycie woreczków zapachowych z wykorzystaniem materiałów naturalnych, ziół i lawendy.
7.Akcja- renowacja, czyli ponowne wykorzystanie rzeczy, które uważamy za stare i niepotrzebne. Podstawy renowacji. Prezentacja niezbędnych do renowacji narzędzi, materiałów i akcesoriów. Wykonanie
8.Odlewy z żywicy epoksydowej- sposób na wykonanie ciekawych ozdób, dekoracji, breloczków, kolczyków.

Ilość i rodzaj prac plastycznych wykonywanych podczas zajęć będzie dopasowana do wieku uczestników.
Ilość godzin warsztatów: 30 (10 spotkań po 3 godziny lekcyjne)

 Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży