-
PROTINUS
Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy
Realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze poprzez przygotowanie ekspertyz, raportów i opinii.
Realizujemy wspólnie projekty służące diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii. -
Profesjonalny Kurs Baristyczny
Kurs ma charakter otwarty, w szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto chce nabyć bądź udoskonalić umiejętności we wskazanym poniżej zakresie. -
KURS SZACHOWY
Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
Grupa od 8 do 16 osób.
-
Kurs florystyczny
Cały kurs trwa 50 godzin
10 godzin zajęć teoretycznych oraz 40godzin zajęć praktycznych
Ośrodek malucha
W oparciu o wiedzę naukową i pedagogiczną rozwijane są umiejętności i dzieci i młodzieży w zakresie rozwoju intelektualnego i ruchowego w formie zajęć i gier: szachowych, matematyczno – logicznych oraz sprawnościowych.
ZAJĘCIA MATEMATYCZNO – LOGICZNE
Wymagania dotyczące uczestnika zajęć:
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.
Czas trwania zajęć:
Kurs trwa 30 godz.
Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
Ilość osób:
Grupa od 8 do 15 osób.
Program kursu:
W trakcie zajęć uczestnicy poznają piękno i bogactwo zagadnień matematycznych. Przekonają się, że matematyka nie musi być nudna, a potrafi fascynować i zachęcać do samodzielnego zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Przedstawiane w formie zabawy zagadnienia pobudzają wyobraźnię, prowokują uczestników do logicznego i kreatywnego myślenia oraz do poszukiwania niestandardowych rozwiązań.
- Nim oraz inne zabawy z patyczkami - uczestnicy poznają zasady gry Nim, odkryją strategię wygrywającego, poznają też różne zagadki logiczne z patyczkami.
- Poszukiwania fraktali - uczestnicy poznają pojęcie fraktali, dowiedzą się o ich obecności w otaczającym świecie oraz najbardziej typowych zastosowaniach. Układając fraktalne puzzle przekonają się, że stworzenie obrazka złożonego zaledwie z kilku kawałków wcale nie musi być łatwe.
- Matematyka ukryta w bańkach mydlanych i kartce papieru - wszyscy lubimy bańki mydlane ale w trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, co łączy bańki z powierzchniami minimalnymi, poznają też inne ciekawe powierzchnie matematyczne.
- Zabawy ze wstęgami - uczestnicy poprzez zabawę z papierowymi wstęgami odkryją piękne własności niezwykłej wstęgi Mobiusa, poznają pojęcie powierzchni jednostronnej oraz jej zastosowania.
- Prawda czy fałsz? (problem mostów i inne łamigłówki logiczne) - zajęcia będą miały na celu pokazanie, że nie wszystkie postawione problemy muszą mieć rozwiązania. Wędrując po mostach Królewca uczestnicy będą szukali odpowiedzi na stawiane samodzielnie pytania.
- Geometria tangramów - uczestnicy poznają chińską grę Tangram; poprzez zabawę w układanie sylwetek ludzi, zwierząt, kształtów poznają różne własności figur.
- Papierowa matematyka - uczestnicy zapoznają się ze sztuką składania papieru orgiami oraz kirigami, wykonają proste modele, poznają pojęcia brył platońskich oraz archimedesowych.
- Złota i inne ciekawe liczby - uczestnicy zobaczą, że w liczbach może być ukryte piękno, poznają wspaniałe własności złotej liczby, sprawdzą ile złotych proporcji jest w nich samych.
- Kolorowanie map i inne matematyczne rysowanki - uczestnicy przez zabawę poznają zagadnienie czterech barw oraz pojęcie figury unikursalnej.
- Mankala czy samotnik? - uczestnicy poznają zasady gry w mankalę oraz samotnika. Każda z nich zmusza do logicznego myślenia oraz obmyślania strategii.
- Magiczne kwadraty oraz radosne kostki - magiczne kwadraty są świetną zabawą rachunkową, zaś kostki happy cubes to fantastyczne zabawki intelektualne, które w sposób szczególny rozwijają wyobraźnię geometryczną.
- Matematyka wokół nas .
Dokument uzyskany po zakończeniu zajęć:
Uczestnik otrzyma dyplom ukończenia rocznego cyklu zajęć.